Jak se přihlásit

Každým rokem ke konci června probíhají talentové zkoušky do Baletní školy. Velmi talentované děti nabíráme výjimečně i během školního roku. Týká se především dětí s předchozí zkušeností s baletem, moderním, lidovým nebo společenským tancem či gymnastikou.

Hlavním předpokladem pro přijetí do Baletní školy je, aby navštěvovat hodiny baletu, bylo přáním hlavně dítěte, nikoli pouze přáním rodičů či prarodičů. Teprve tehdy bude pro dítě škola baletu opravdovou zábavou. Na základě dovedností a fyzických dispozic je dítě teprve přijato a přiděleno do skupiny, která odpovídá jeho věku a pohybové zkušenosti.

Zápis a talentové zkoušky pro nové uchazeče na školní rok 2020/2021 proběhnou 26.6.2020 v rozmezí od 15:00 - 17:00 na baletním sále u vrátnice Malého divadla (vchod ze Zeyerovy ulice). O náhradní termín je možno zažádat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

baletka6RCo s sebou? Co na sebe?

Pokud dítě nemá žádný cvičební úbor (např. z předchozích pohybových kroužků), prozatím stačí cokoliv pohodlného, ale upnutého. Například legíny, tílko a ponožky. Pak je ale potřeba koupit taneční vybavení. Vybírat můžete na praha.sansha.com nebo na www.grishko.cz Pokud se rozhodnete nakoupit v Sansha, máme zde speciální slevy - 15 % na veškerý sortiment  Další možností je nakoupit vybavení v našem „baletním bazárku“. Taktéž v bazárku můžete prodat zachovalé baletní oblečení či baletní obuv, z které již dítě vyrostlo. Ceník je na vyžádání u vyučujících nebo na nástěnce v šatně Baletní školy.

Předepsaný je pro děvčata trikot světlé barvy, nejlépe na špagetová ramínka, světle růžové piškoty, popřípadě zavinovací sukýnka nad kolena. Pro chlapce světlé tílko nebo triko bez nápisů a obrázků a černé (nebo tmavé) legíny/přiléhavé tepláky a černé piškoty. V neposlední řadě jsou důležitou součástí pro tanec sepnuté vlasy nejlépe v culíku nebo drdolu (děvčata s krátkými vlasy nosí čelenku nebo sponky, aby jim vlasy nepřekážely při tanci). S sebou pak vybavte dítě lahví s vodou.

Přihlášku, kterou je třeba vyplnit a podepsat dostanete buď při talentové zkoušce nebo ji naleznete níže zde na stránce a můžete ji vyplnit v klidu doma a donést do Baletní školy či poslat e-mailem.

Přihláška.doc (5,9 kB)