Vyučující

Seznamte se s těmi, kteří budou rozvíjet talent Vašich dětí.

Školu vede a žáky vyučuje:

Nikola Šlajchová, DiS.

Narodila se roku 1988 v Praze. Baletu se věnuje od čtyř let, kdy navštěvovala kroužek baletu v Soukromé baletní škole Piruetě. Roku 2000, po složení přijímacích zkoušek, byla přijata na Taneční konzervatoř hlavního města Prahy. Během školních let spolupracovala v rámci školního souboru Bohemia Balet s baletním souborem v německém Hofu na představení Don Quixote a s Bohemia baletem také  vystupovala v představení Spící krasavice, které bylo uváděno několik let ve Stavovském a Národním divadle. V Národním divadle také hostovala v představení Labutí jezero. Při studiu Taneční konzervatoře ještě absolvovala několikrát letní workshop jazzového a moderního tance slovenského Tanečního Divadla Bralen a workshop klasického tance na Ballet Masterclasses v Národním divadle v Praze. Roku 2008 Taneční konzervatoř úspěšně zakončila maturitou a absolutoriem. 

V tomtéž roce se zúčastnila konkurzu do Divadla F. X. Šaldy v Liberci a od sezóny 2008 do roku 2015 zde byla členkou baletního souboru.  Vidět jste ji mohli v mnoha inscenacích divadla, například v baletech Dáma s Kaméliemi, Marná opatrnost, Periférie, Louskáček, Gustav Klimt, Café Reichenberg, Dům Bernardy Alby nebo Jekyll a Hyde. Účinkovala také v mnoha operách a operetách, například Rusalka, Prodaná nevěsta, Faust a Markétka, Veselá vdova a také v muzikálech Sugar - Někdo to rád horké, Zpívání v dešti a dalších.

  Taneční pedagogice se věnuje od roku 2012, kdy založila Baletní školu při Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Taktéž několik let vyučovala a vedla balet v ZUŠ Liberec.

V Baletní škole vede tréninky, organizaci a chod školy. Také vytváří choreografie a celá představení dětem přímo na míru.

  vyucujici bohunovska portret  


 

Dále vyučují:

Annabel Pearce

   

Narodila se v anglickém Chertsey, baletu se věnovala od 13 let na Susan Robinson School of Ballet a Central School of Ballet. Od 17 let studovala na Královské konzervatoři ve Skotsku. Už během studia tančila v mezinárodních souborech současného i klasického tance (National Youth Ballet of Great Britain). Zkušenosti s profesním životem nabírala také v operních inscenacích v režii Ellen Kent (Aida, Bohema), tančila v opeře Evžen Oněgin (English National Opera) nebo v projektu The Mariinsky Ballet’s Sleeping Beauty (Royal Opera House)

V Liberci přijala Annabel Pearce své první profesionální angažmá v roce 2013. V Divadle F. X. Šaldy jste ji mohli obdivovat jako Alenku v říši divů nebo Adélu v baletním dramatu Dům Bernardy Alby. Nyní ji můžete vidět v baletu Petrolejové lampy, Jekyll a Hyde, Malý princ, Bouře nebo (S)tvoření i jako Jůlii v baletu Rómeo a Jůlie.
 

  Od sezóny 2017/18 je pedagogem v Baletní škole.