Zaměření školy

Klasický tanec (balet) + moderní tanec, jazzový tanec (musical dance), lidové a charakterní tance, taneční gymnastika, jevištní projev a herectví

Pro koho je škola určena?

Baletní škola je určena dětem od 5 do 18 let, které mají pro balet správné fyzické předpoklady. S dětmi pracují taneční pedagogové s bohatou profesionální zkušeností. Výuka je přizpůsobena individuálně dětským možnostem, myslí na zdraví dětí a probíhá v přátelském kolektivu. Přesto jsou děti vedeny k vysoké technické úrovni a důraz je kladen také na jevištní projev. To vše pak žáci zúročí při představení, kde si užijí divadlo se vším všudy. Možností je i příprava žáka na taneční konzervatoře, kde po úspěšném vystudování může jít cestou profesionálního tanečníka. To ovšem vyžaduje mnoho práce a je k tomu potřeba dostatečné množství talentu.  Hlavním cílem Baletní školy je především děti nadchnout pro aktivní způsob trávení volného času a probudit v nich zájem o kulturu a pohyb.

Co balet a tanec dětem přináší?

Balet a tanec obecně skvěle rozvíjí motoriku těla. Dále podporuje u dětí fantazii a zdravé sebevědomí. Rozvíjí rytmiku a hudebnost vůbec. Zároveň učí správnému držení těla a vypracovává dobrou fyzickou zdatnost a pružnost. To vše velice přispívá ke zdravému vývoji dítěte. Navíc se děti naučí správně pracovat v kolektivu, chovat se k sobě ohleduplně a navzájem si pomáhat. Mimo to balet vychovává u dětí cílevědomost, spolehlivost, píli, pokoru, úctu a spoustu dalších dobrých vlastností, které jednou uplatní i v běžném životě.

Spolupráce s Divadlem F. X. Šaldy a další aktivity Baletní školy

Divadlo F. X. Šaldy si dle potřeby vybírá žáky do svých inscenací. Se souhlasem rodičů si pak děti mohou vyzkoušet, jaké to je, stát na jevišti velkého divadla. I proto povedeme děti k herectví a jevištnímu projevu. Žáci Baletní školy již vystupovaly s Divadlem F. X. Šaldy v několika baletech a nyní účinkují ve slavném operním představení Aida a muzikálu Divotvorný hrnec.

Na repertoáru máme také vlastní celovečerní představení, která se uskutečnila v Malém divadle a to balet Zlatovláska, Popelka, Kouzelné Vánoce, Šípková Růženka, Petr Pan a Alenka v Říši divů.  Nabízíme také předtančení na plesech, společenských a dobročinných akcích.

Ti nejlepší žáci Baletní školy se navíc úspěšně účastní baletních soutěží po celé republice.

Již od roku 2016 pořádáme o letních prázdninách Letní tábor s baletem -  týden na horách plný tance, baletu i táborových aktivit. Tábor je určen nejen pro žáky Baletní školy, ale i pro děti ze ZUŠ a jiných baletních kroužků.